Olet täällä: Etusivu Lukijoilta Uutiskuvat Toivo-kissa kadonnut
Kiinnostuksen kohteita
grafiikka historia juoksu kauhuelokuvat kissaeläimet käsityöt laiskottelu maastohiihto matkailu moottoripyöräily musiikki rullaluistelu ruoka valokuvaus
Näytä enemmän Näytä vähemmän
 
Sivun toiminnot

Toivo-kissa kadonnut

Toivo-kissa kadonnut

«02.09.2010 13:12» Kissamme Toivo karkasi eilen parvekkeeltamme Toijalassa Nahkialankujalla kerrostalosta. Emme ole löytäneet sitä sen koommin, vaikka olemme etsineet. Kissa on kooltaan pienehkö ja väriltään ruskeamusta raidallinen. Sillä ei ole kaulapantaa, koska se on sisäkissa. Toivo on luonteeltaan hyvin arka. Jos satut näkemään kissaa lähialueella tai muuaalla Toijalassa, soita numeroon 0505649726. Sini ja Jarno Johansson

«02.09.2010 13:12» Kissamme Toivo karkasi eilen parvekkeeltamme Toijalassa Nahkialankujalla kerrostalosta. Emme ole löytäneet sitä sen koommin, vaikka olemme etsineet. Kissa on kooltaan pienehkö ja väriltään ruskeamusta raidallinen. Sillä ei ole kaulapantaa, koska se on sisäkissa. Toivo on luonteeltaan hyvin arka. Jos satut näkemään kissaa lähialueella tai muuaalla Toijalassa, soita numeroon 0505649726. Sini ja Jarno Johansson
Ilmoita asiattomasta sisällöstä

Kissa

Kirjoittanut: AUtoilija - tiistai 07. syyskuuta 2010, 12.31
Tänään 7.9. klo 10.00 käveli aivan Toivon näköinen kissa Ylpöntien ja Meijerintien risteyksessä tien yli. Voisi hyvinkin olla Toivo tai joku muu sisäkissa, koska ei pelännyt eikä väistänyt autoa sitten tippaakaan. Jos en olisi huomannut kissaa ajoissa, olisi se jäänyt varmasti auton alle.

Toivo-kissa löytyi!!

Kirjoittanut: Sini Johansson - perjantai 17. syyskuuta 2010, 07.55
Toivo-kissamme löytyi tänä aamuna! Se löytyi kerrostalomme lähistöltä, erään omakotitalon pihapiirin nurkilta. Kiitos kaikille vinkeistä! :)
Lisää kommentti

Voit lisätä kommentin täyttämällä alla olevan lomakkeen. Mitään muotoilumahdollisuuksia ei ole.

Pakollinen tieto
Kirjoita nimesi.
(Pakollinen)
(Pakollinen)
(Pakollinen)
Kirjoita kenttään oikeanpuoleisessa laatikossa olevat kirjaimet. Tällä estetään sivuston automaattinen väärinkäyttö.
Captcha
Ohjeita

Muista toimia verkossa vastuullisesti ja rakentavasti

Suomen lait ovat voimassa myös verkossa. Viestinnän vapauteen liittyy aina myös vastuu. Älä siis kirjoita verkossa herjaavasti tai loukkaavasti mitään sellaista, jota et muussa yhteydessä olisi valmis esittämään.
Verkkopalveluumme aineiston kirjoittaja/lähettäjä vastaa itse siitä, että hänen tekstinsä on lakien ja hyvien tapojen mukaista. Ongelmatilanteissa kirjoittaja on Suomen lain mukaisesti rikos- ja vahingonkorvausoikeudellisessa vastuussa kirjoitustensa sisällöstä. Lue käyttöehdot.

Tee oma lukijan uutinen

Onko sinulla hyvä uutinen, jonka haluaisit julkaista? Jos on, niin toimi seuraavasti. Täytä huolellisesti 'Tee oma uutinen' -sivun uutislomake ja lähetä se. Uutisesi julkaistaan verkkopalvelussa Lukijoilta -osiossa.
Kannattaa lähettää myös kuva. Osa lukijoiden lähettämistä kuvista ja jutuista julkaistaan myös paperilehdessä. Hyvästä lehdessä julkaistusta uutiskuvasta maksamme jopa 80 euron palkkion. Saadaksesi mahdollisen kuvapalkkion, täytä lomakkeeseen myös nimesi ja puhelinnumerosi. Ne jäävät vain toimituksen tietoon.

Lähetä kännykkäkuva tai -video

Ota mielenkiintoinen uutiskuva tai videoklippi kännykälläsi ja lähetä se MMS-viestinä numeroon 173 172. Kuvasi/videosi julkaistaan verkkopalvelussa Lukijoilta -osiossa. 
Osa lukijoiden lähettämistä kuvista ja jutuista julkaistaan myös paperilehdessä. Hyvästä lehdessä julkaistusta uutiskuvasta maksamme jopa 80 euron palkkion.
Kirjoita viestitekstin alkuun tunnus UUTINEN AS (välilyönti), ja sen jälkeen teksti, missä kerrot, mitä kuvassa/videossa tapahtuu, missä olet ottanut sen sekä oma nimesi. Viestin hinta on 0,50 euroa.

Esimerkiksi MMS-viestistä: (MMS viestin aihe-kentän sisältöä ei siirretä, vain viestin sisältö siirtyy)
UUTINEN AS Ottelun tehokkain oli Pekka Iskijä, joka kuvassa lyö pallon vastustajan kenttään. Voittotunnelmat hallilta kuvasi Veikko.
(muista laittaa kuva tai video viestin mukaan)

Lähetä tekstari

Kirjoita mielipide, uutinen tai kommentti ja lähetä se tekstiviestinä numeroon 173 172.  Tekstarisi julkaistaan verkkopalvelussa Lukijoilta -osiossa. Parhaat tekstarit julkaistaan myös paperilehdessä. 
Kirjoita viestitekstin alkuun tunnus TEKSTARI AS (välilyönti), ja sen jälkeen teksti. Viestin hinta on 0,25 euroa.

Esimerkiksi tekstiviestistä:
TEKSTARI AS Tehkää hyvät ihmiset ne lumityöt roskisten edestä! T: Roskakuskinne

Palvelu toimii Soneran, Elisan, Kolumbuksen, Saunalahden, Tele Finlandin ja DNA:n liittymillä. 

Keskustelussa nyt
» Päiväkotiratkaisu 29.11.2011
» Avantoo? 16.10.2011
» Päiväkoti 08.10.2011
Blogeissa nyt
Joulusiivo II 18.12.2011
Joulusiivo I 13.12.2011
Kaikki...
Kysely ostotottumuksista
Mistä ostat mieluiten?






Äänestykset
Akaan Seudun markkinakanava
» Uutta ilmettä, edullisesti Sähkö-Toleva
» KUNTOSALILLE KUNTOA KOHOTTAMAAN Kuntoaskel
» D-vitamiini Akaan Apteekki Toijala
» Akaan Seutu on Facebookissa! Akaan Seutu
» Toijatar Toijatar
» Teatteriin porukalla ja Ilolaan syömään Ilolan maatilamatkailu
» Olemme mukana Akaan Seudun palvelukanavalla Toijalan tilitoimisto